Bud.Spencer.Terence.Hill.Es.Megint.Duhbe.Jovunk.XviD.Hun-Coopter.avi_snapshot_00.33.54_[2012.11.16_00.08.24]

Nem mindenki játszik egyelőre nyílt lapokkal

Nyolcból alig öt meccs lett döntetlen, és csak Kemenes kapuson múlott, hogy nem hat, vagy Kamenár kapuson, hogy nem négy, esetleg Horváth kapuson, hogy mégis átlagosan öt.

Volt itt minden, kihagyott tizenegyes, pontot érő labda az utolsó percben, egy halom kiállítás, néhány bombagól, potya, színtévesztő sporttárs, vagyis végre újra íródik a Labdarúgás Aranykönyve.

A forduló izéi.

A hétvége legnagyobb nyertese: Bp. Honvéd

Az öt fordulón át nyeretlen Honvédka egy közepes, de legalább szép gólokat hozó meccsen elverte otthon az Újpestet, és mivel előtte mindenki(!!!) döntetlenezett, így két pontot hozott ugyanazon a mindenkin, és feljött öt pontra a dobogóhoz képest.

A hétvége legnagyobb vesztese: Debrecen

Zárómeccs a fordulóban, minden eredmény adott, csak ki kell használni a Videoton botlását. Hamar jön a vezetés is, de Futács szinte azonnal egyenlít. Még így sem lenne veszve semmi, Abdout a harmadik sárgás megmozdulása után kiállítják második lappal, egy félidőt lehet előnyben játszani.

Ami viszont ezután következett az maga volt a gyötrelem. Iszonyatosan unalmas, brusztolós 45 perc után maradt az 1-1, és vele a hat helyett négy pontos fór a másodikhoz képest.

A hétvége bejelentkezője: Újpest

Lassan hivatalosan is ki lehet jelenteni, hogy az Újpest a kiesés elől menekül. Kispesti vereségével, és a Felcsút Paks elleni győzelmével a 11. helytől lefelé tisztességesen besűrűsödött a mezőny, amiből a Kaposvár egyre reménytelenebbnek tűnik, viszont a a másik kieső helyért öten is versenyben vannak.

Az MTK pontot hozott Haladásból, ilyet nem sokan szoktak, viszont következtetni sem jó semmire, mert igazából mindkét csapat idény eleji formát nyújtott, vagyis egy alig nézhető meccset kapartak össze. Pedig a hétvége egyik legvárósabb eseménye volt amúgy Torghelle és Hrepka visszatérése, valamint Vass NB I-es debütálása.

A hétvége meglepetése: Pécs

Szerencsétlen Munkást Mecseket még az ágból ácsolt kapufa is húzza. Kilátástalannak tűnő finanszírozási helyzet, erősen meggyengült keret, ráadásul a Videotonnal kell szezont nyitni. Gyurcsó bevágja az elején, majd három kapufa után Kővári egyenlít. Teljesen megérdemelten. (Videón minden megnézhető az összefoglalós posztunkban.)

Talán a tavasz egyik legnagyobb kérdése lesz a Pécs szereplése, mármint az, hogy mit tudnak kihozni ebből a helyzetből?

A hétvége hülyéje: Solymosi bíró

Fradi-Győr, tévés meccs. Mindenki tudja, hogy mindkét csapat zöld-fehér, ahogy a gyep is. Az intézők is tudják, a spori is tudja, mégis sikerült leegyeztetni egy olyan párosítást, hogy alig lehetett látni ki-kicsoda. Távolról minden tehén fekete Lipták Böde.

Alig ment le négy perc a meccsből, amikor Solymosi bíró elkezdte nem üzembiztosan megkülönböztetni a csapatokat, gyorsan ki is szaladt az oldalvonalhoz, és megkérte a hazaiakat, hogy szerezzenek már valami más mezt. Erre a Fradi kispadja sűrű mobiltelefonálásba kezdett, holott a szabály azt mondja ki, ilyenkor a vendégeknek kell alkalmazkodniuk.

ftc-eto_mti

Zöld ruha, zöld székek, zöld gyep
(fotó: Illyés Tibor/mti)

Mindegy. A második félidőre sikerült szerezni egy garnitúra mélyzöldet, ami viszont Kamenár kapus ruházatával volt nagyon összetéveszthető, vagyis neki is át kellett öltöznie. Előbb egy kék megkülönböztetőt húzott magára, majd előkerült egy kék mez is szerencsére.

Csodálatos, és egyben szánalmas jelenetsor volt.

A hétvége kapushibája, vagy nem: Antal Botond (Kaposvár)

Nem állítjuk, hogy végül ezen, a Pápa ellen a végén elszalasztott két ponton fog múlni a Rákóczi bennmaradása, de azért egy alapvetően megnyert meccsről így hazaindulni sem a szurkolók legnagyobb álma.

Kenő fénykorában ugyaninnen simán bevarrja a ficakba a forduló gólját, most viszont épphogy elvánszorgott a szabija az ötösig, ahol felpattant, pont az eldőlő Antal kapus előtt, és átperdülve rajta, gól.

A hétvége gólja: egy-kettő-három, döntsetek ti Vécsei mellett!