Az NB I.-ből lúzerválogatottat csinálni sokkal megterhelőbb feladat ám, mint megnevezni az elfogadható játékosokat. Itt ugyanis felfelé kilógni nem egy nagy truvájság, viszont igazán maradandóan lefelé már több mint foci, az művészet. Nem elég hozzá szarul játszani, hiszen az itt nem skill, hanem alapkövetelmény. A Taccs Lúzerválogatottba kerüléshez kell némi pályán kívüli komédia, egy csipetnyi magas elvárás, megfűszerezve pár nagyon kínos átigazolási történettel. Ahhoz, hogy valaki ide kerüljön, a bolygók olyan együttállása szükséges, amilyen Tokody legendás öngóljához is: ott kellett lenni, szarul kellett focizni, és nevetségessé kellett válni. Ez nekik sikerült a legjobban ősszel, mi pedig a klasszikus 4-4-2 felállás hívei voltunk, vagyunk, leszünk.
Kapusok
A 37 éves Csernyánszki Norbertről sokat elmond, hogy még a Gázszer igazolt játékosa is volt egy rövid ideig. Persze nem ez nyomta rá a bélyegét a paksi teljesítményére, hanem hogy keveset tudott játszani, és ha igen, akkor is megnyert például az Újpestnek egy meccset. A cserepad az egyébként általában rendben lévő győri Lubos Kamenáré, aki azért rúgatott egy olyan gólt a Felcsúttal, amire még sokáig emlékezni fogunk.
Védősor
Itt aztán ránk omlik minden, amiért szeretjük hétről hétre követni hazánk zsenijeit. Ott van rögtön Gyepes Gábor, akit Juhász pótlására szerződtetett a Videoton, de persze végül erre alkalmatlan volt. Bár szeretett volna Fehérváron bajnoki címet ünnepelni, inkább a karrierjére gondolt, úgyhogy ő mostanra a Sarawak nevű maláj brigádban oktathatja a saját kapura tartó felszabadításokat. A két középső védő nem is lehet kérdés: Devecseri Szilárd a hollandoknak fejelt parádés öngóljával megteremtette a devecsering szót, Guzmics Richárd pedig Romániának adott felejthetetlen gólpasszával intézte el, hogy kicsit szarabb legyen szombathelyinek lenni. A kezdőben kapott még helyet a Fradi spanyol ásza, David Mateos, akit nagynehezen sikerült Carlo Ancelotti madridi karmai közül kitépni, hogy megörvendeztethesse a magyar közönséget is fantasztikus gólérzékenységével. A cserepadra kényszerült Wague Felcsútról, aki még akkor is színészkedett egyet, amikor felrúgta a saját csapattársa.
Középpálya
Kezdődhet a sor a mezőkövesdi Bognár Istvánnal. Az ok egyszerű: Ő BOGNÁR GYÖRGY FIA :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Méltó csapattársa lehet az az Andrea Mancini, akinek Roberto nevű apja valamivel jobb képességű figura, de ez a kis Andreán nem látszik: hat meccsen tulajdonképpen egy büdös percet sem focizott, miközben állítólag visszautasította a Galatasaray ajánlatát (apuka itt edző), mert a Honvédból akar U21-es olasz válogatott lenni. Neki is jár a: :DDDDDDDDDDDDDDD A két ász megkapta maga mellé Tóth Bencét (Bence pedig nyáron megkapta maga mellé Ivancsics Gellértet), aki ugyebár egykor a Fradi nagyon tehetséges megmentője volt, aztán pislogtunk párat, és már Pápán bontanak vele szerződést szezon közben (ahogy Ivancsics Gellérttel is). A Pápa a történtek után szárnyalni kezdett. Kezdő lett még Thiago Bonfim Diósgyőrből, akinek a nevére is csak az igazi freakek emlékezhetnek: a 18 éves brazil összesen két félidőt kapott idén, azt is két ligakupa meccsen, amivel lazán kiérdemelheti az év igazolása címet is, mivel mostanra már ő sem a DVTK játékosa. Csere lett az a Czvitkovics Péter, aki a Loki istenségéből rövid idő alatt lett 30 évesen a Felcsút sokadik játékosa, aki belefér a fiatal tehetségekre építő klub koncepciójába.
Csatársor
Ami itt történt, az legalább akkora rivalizálás, mint amit a Premier League- és Serie A-klubok produkálnak már évek óta Dzsudzsák Balázs leigazolásáért. Sokat elmond a helyzetről, hogy még a keretbe sem fért be a Fradi holland titokzatos embere, Valpoort, és a Honvéd nulla gólt számláló olasz gólvágója, Testardi. Erős liga ez, na, hiszen a kezdő mindjárt Torghelle Sándorral kezdődik, aki annyira jól érzi magát a Videotonban, hogy épp mostanra vált létszámfelettivé. Persze ettől még magát a legjobbak között tartja számon. A legjobb az, hogy még mindig van rá esély, hogy Felcsútra kerüljön. Méltó párja Rudolf Gergely, aki ősszel két meccs után találta ki, hogy mégsem érzi jól magát Diósgyőrben, ezért elegánsan megvárta, ameddig felbontják a szerződését, hogy ingyen igazolhasson Győrbe. Itt szintén nem jutott eszébe, hogy kellene focizni, de az NB3-ban vitézkedő b-csapatban azért már varázsolt egy nagyot. A csere végül Jack Tuyp lett, aki tavaly még a holland másodosztály gólkirálya volt. Azt nem tudjuk, milyen minőségű a holland másodosztály, de Tuyp lassú, körülményes, és úgy általában annyira rossz, hogy még az őt leigazoló Ricardo Moniz is lemondott róla. Azért hét meccsen rúgott egy gólt.
Edzők
Nincs sok kérdés, Ricardo Moniz a Fradiban olyan jó kapcsolatot ápolt a játékosaival és a szurkolókkal, hogy egyéb elfoglaltságai mellett elfelejtette lehozni a meccseket, és bár sokak szerint az ország legjobb edzője, egy körrel az ősz vége előtt ki is rúgatta magát, miután már minden elképzelhető kollégájával összebalhézott kicsit. A nagy hanggal, de ezek szerint kevés tudással rendelkező holland másodedzője pedig természetesen csak az a kaposvári Prukner László lehet, aki épp bravúrra hajt: három szezon alatt kétszer is kiesni az NB1-ből tényleg nemzetközi szintű produkció. (Prukner ezzel kiérdemelné az Arany Aczél díjat a koszorúba font Keszei Ferencekkel, mert mi még emlékezünk arra, hogy neki egy éven belül is sikerült kiesni két csapattal, miközben eKoeman mellett a válogatott pályaedzőjeként fungált.)
23 hozzászólás @ Lúzerválogatott, az NB I. igazi fokmérője
És ha hozzátesszük, hogy az egy szezon két kiesés, eKoman pályaedző korszakában, ha jól emlékszem, ő irányította az edzőképzést is…
„igazán maradandóan lefelé már több mint foci, az művészet.” – jó a felvezetés, csak a listát nem ez alapján állítottátok össze…
Ricardo Monizt, Bognár Istvánt, Matheost és Gyepest teljesen indokolatlannak tart a csapattagságra. Moniz nem lógott lefelé ki az NBI-ből. Nem mondom, hogy ő volt a legjobb edző Magyarországon, de a jelenlegi NBI-es edzői brigádból azért elég sokan rosszabbak nála. Most komolyan, Bekő Balázzsal meg Pruknerrel emlegetjük egy szinten?!?
Bognár István remekül játszik a Mezőkövesdben. Szóval jó pojén volt a részetekről, de mégsem.
Matheos határeset, elég gyenge, de az egy öngólján kívül azért róla sem mondanám, hogy lefele lóg ki az NBI-ből. Pláne nem huzamosabban. Ezt gondolom ti sem gondoljátok komolyan…
Gyömbi megintcsak határeset, harmincsok évesen egész korrekt teljesítményt nyújtott.
valóban rossz felcsapás, mert a névsor néhány tényleg nem feltétlen lefelé lógott ki, hanem egyszerűen nevetséges volt, vagy kevés ahhoz a hájphoz képest, amit kapott az érkezése előtt (tuyp, matheos).
bognár meg valóban vállalható, szegény meg van verve a faterjával.
Persze, ha az év bénázásait gyűjtjük össze, akkor Matheos benne van, egyértelműen. Talán még a „hájpot” figyelve is elsők között van (Tuyp-pal).
Ha az év bukásait vesszük, akkor Moniz is befér.
Ha a legfurcsább távozást, eligazolás kategória, akkor Gyepes maláj -kurvája- kalandja is belefér, de így egyben nem.
ettől még sajnos tagadhatatlan, hogy ez az ősz róluk (is) fog emlékezetes maradni.
Ez vitán felül áll. És alátámasztható nagy nehezen ez a kezdő 11 (talán Bognár kivételével…), bár elég össze-vissza, csak a felvezetés teljesen indokolatlan hozzá.
Ez elég „egy lendületből” megírtnak tűnik. Olvastam már itt jobbat is. 🙁
Gyerekek, már elnézést, de ez egy kalap szar. Az még hagyján, hogy minden második posztban van újabban valami etózás, oké, legyetek szubjektívak. De Monizt a legrosszabb vagy legnevetségesebb edzőként feltüntetni… Nagyon úgy fest, hogy az általatok sokat szidott Bognár Úr szakértéseiből tájékozódtok, de hogy nem követtétek figyelemmel R. M. 1 éves magyarországi tevékenységét, az holtbiztos. Ezek után meg sem lepődök rajta, hogy nem tudjátok leírni David Mateos (igen, h nélkül) nevét.
Több kellene ennél, mert ez félrészeg kocsmai hőzöngésnek is színvonaltalan lett.
az a vicc, hogy moniz az éves szavazásunkon is alig kapott szavazatot, miközben próbáltuk elérni a legtöbb releváns szerzőt (bloggert) a magyar scénában, köztük nem elenyésző számú fradistát is. szóval monizt lehet rajongani, de igazán nem alkotott nagyot a pályán, ez látszik a fradi eredményességéből is.
http://taccs.hu/2013/12/20/szinesfemlabda-2013/
Az való igaz, hogy „nagyot nem alkotott”, de ennél a tételnél vegyük már figyelembe a körülményeket is: tavaly Döme csapatát kellett átvennie, (de -főleg játékban- jelentősen előre tudott lépni), idén nagyon jól kezdett, utána jött az Adams-ügy és a mélyrepülés, illetve a vezetőséggel kialakult konfliktusa (nyilván több tényező egymásra hatásaként). Bő egy év alatt tényleg nem tett csodát, ilyen körülmények között más se tett volna. Ellenben kurvajó meccsei, nagy csatái voltak és ezek kombinálva a magyar közegben teljesen unikális, elszánt és frissitő hozzáállásával, fanatizmusával azt eredményezték, hogy több embert csábított ki a lelátóra, mint az elmúlt 10 évben bárki. Ez is eredmény. Szerintem nem is kicsi. Lehet, hogy nem ő volt itthon a legjobb, de hogy a lúzerválogatottat aggassátok a nyakába, az nagyon durva túlzás!
Igaz, Szerethető Sándort kéne ide rakni, hiszen ha ő nincs, soha nem tudjuk meg, micsoda potenciál rejlik Guzmicsban és Devecseriben, csak annyit tudnánk, hogy feltűnés nélkül lehoztak egy szezont a Haladásban. Ehhez Sanyibá sasszeme kellett… 🙂
És nem ér az sem, hogy Sanyibá az elmúlt 3 évben nem volt NBI-es edző, mert Devecseri és Guzmics sem a klubjában, hanem a válogatottban nyújtott feledhetetlen teljesítménye okán került a válogatásba.
Ja és elég nagy farkasvakság kell ahhoz, hogy Liptákot meg se említsük… Komolyan nem értem a folyamatos D&G-zést, amikor a többi még ahhoz is szar, hogy Hollandia ellen felmossák vele a padlót
Hol volt itt d.zsás g.cizés? :v (bocs, de nekem a D&G-ről ez jut eszembe)
Igen, ez a D&G már kezd eléggé unalmas lenni. A válogatottban történt baki – az egyiknél lett volna 88 perc javítani, a másiknál meg tökmindegy helyzetben voltunk – alapján miért kerül be valaki az NB1 lúzercsapatába? Bognár István? Attól, hogy utáljátok az apját?! Ez a poszt sajnos nekem nem ült …
F.V. éleslátása kellett hozzá, nem Sanyibáé…
Bezzeg Rossi mester focira alig emlékeztető fekáliája remek. Mondjuk maradandó, az biztos.
Arany Aczél díj a Koszorúba font Kesazei Ferenccel 😀
Gyepes azért jött, mert Horváth Gábor nem akart, nem is kellett neki nagy szerep, a pár meccsén egészen jól focizott. Nincs itt a helye.Bognár István jó focista, Czvitkovics pedig a szép focit játszó PFLA egyik legjobb játékosa.
azért ez a szép foci jelző és a felcsút egy mondatban van olyan kemény mint egy plókai páros lábas belépő!
Sok minden miatt lehet őket utálni, de az, hogy csúnya vagy unalmas focit játszanának, egészen biztosan nincs közte.
ezt ugye te sem gondolod komolyan…
Juhász Roland látványos ívet mutató produkciója is megért volna néhány szót, 3 éve még a legjegyzettebb magyar játékosok egyike volt, mostanra pedig nagyon futball-geeknak (Istenem, de gyönyörű szó!) kell lenni ahhoz, hogy tudjuk, hogy egyáltalán a világon van…
A DVTK-nál pedig Rudolf méltó párja lehetne Gosztonyi András, akire onnan emlékezhetünk, hogy még a féléves kölcsönszerződését sem töltötte ki a Barinál, most meg már a DVTK kezdőjébe kerülés is meghaladja a képességeit.
Cvitkovics pedig fénykorában is leginkább súlyfeleslegével rítt ki a mezőnyből. Csak nem egy újabb Pintér Attila bontogatja a szárnyait a szemünk láttára? 😀