Robog tovább Száguldó Riporterünk, ezúttal az Újpest-Honvéd derbiről jelentkezünk.

18:50 Mintegy kétszáz kispestivel a fedélzetén elindult a különmetró Újpestre.
19:10 Költői kérdés: vajon a Honvéd a rosszabb, vagy az Újpest?
19:15 Most haladtunk el az épülő Fradi-pálya mellett. Épül, szépül, de nekünk mindez ma indifferens.
19:40 Már Újpesten. Parkolót keresünk, utána átvesszük a sajtópasst, majd be. Kezdés fél kilenckor.
19:50 Nem egyszerű, minden le van zárva.
20:10 Itt az első celebspot: Ivancsics és Délczeg előttünk vár a beengedésre.

image

Vajon összeverődik mennyi ember?

20:20 10 perccel a kezdés előtt még sokan a stadion előtt várnak a beléptetésre, de így sem tippelünk 2000 nézőt.
20:25 Szaggat az mp3, amikor rákezdtek az újpesti indulóra.
20:27 Itt vannak a kezdők.
20:33 Elkezdték.

image

Közel sincs teltház.

nem történik semmi, ellenben egyre inkább hisszük, Rossi mester arra született, hogy animgif legyen

11. perc Csibuabua fejelt kapufát, vagy annak valamilyen tartozékát.
15. Diarra kap sárgát, az újpesti tábor erre rákezd egy régi slágerre. Kft: Afrika.
16. Alcibiade is sárga.
18. Antón egy hatalmas gyertyával próbált fényt csempészni az újpesti éjszakába.
21. Simonnak passzolják be a két kispesti belsővėdő között. Elhúzza Kemenes mellett: 1-0

vajon miért van egy-rgy viperára hasonlító valami a kapuk mellett álló sporiknál?

32. Vernes sokadjára indolens, jött is a sárga neki.

rendesen van fiatal mindkét oldalon, és az első tíz percet leszámítva a meccs sem rossz, bár sok a tényleg dühítő hiba

félidő, 1-0

image

az újpesti stadionújság ezzel a miniposzterrel készült a mai meccsre

egy kis kispesti luxus: Tandia, az egészséges, szerződéssel bíró belsővédő magányosan sétálgat az A teraszon

Újpesten mellékesen elég jó a félidei stadionzene. Volt már Thunder, most pedig a Jump szól, bár hirtelen nem jut eszünkbe, hogy kitől. Amúgy a büfében hatalmas volt a sor, majd a második félidő alatt újra próbálkozunk.

Csere félidőben: Nagy Gergő helyett Diaby (Honvéd)
46. Büntetőhöz jut a Honvėd, Antón pedig sárgához. Vernes bevágja. 1-1
54. Diaby érkezett rosszul, sárga.
Csordogál.
65. Baráth csúszik be, de Csibuabua kap sárgát.
66. Csere: Lázár helyett Sankovic (UTE)
69. Csere: Vernes helyett Prosser (Kispest)

Prosser amúgy nagyjából akkor született (1994), amikor Kabát az első NB1-es meccsét játszhatta

75. Végre valami. Vasiljevic lépett ki, de nyolcról mellét lőtt.
76. Litauszki sárga.
79. Csere: Vasiljevic helyett Toricska (UTE), egy 1993-as születésű debütáns.
80. Csere: Holender helyett egy igazán nagy név a Honvédban: Mancini. Andrea persze.
84. Vécsei fordult meg bergkampsan a tizenhatos vonalán, de a lövése már kuttorosra sikeredett.
Tévedtünk, 2466-an vagyunk a Szuszában.
91. Kabát marad le centikkel egy beadásról. Ordító ziccer volt.
Vége. 1-1

Egy erősen átlagos meccsen született igazságos döntetlen. A Honvéd megszerzte az első pontját, amivel már csak eggyel van lemaradva a címvédő ETO-tól. Az Újpest három kör után kõzépcsapat-szagot áraszt.

Hamarosan sajtótájékoztató.

image

az újpesti sajtószoba legfurább relikviája: egy pálinkával töltött Kalasnyikov a román Politechnkia Iasitól

Ilyen sem volt még: Rossi előbb érkezett meg egy sajtótájékoztatóra, mint az ellenfél edzője.

Rossi: Kiegyenlített meccs volt, reális az eredmény. / Kérdésre: vannak már biztató jelek, de a játék még nem az igazi, viszont van javulás. / Tandiáról: van szerződése, de nem akar a Honvédban játszani, így nincs rá szükség. Egy Honvédra büszkének kell lenni, ha valaki ott játszik, át kell érezni, hogy ez mit jelent.

Kozma: Az első félidőben jobbak voltunk, a második félidőben nem éreztük a játékot. Talán közelebb álltunk a győzelemhez.

Mára ennyik voltunk, köszönjük a figyelmet.