Körbeszaglászva a neten azt látni, a többség örül a sorsolásnak, és szinte biztos a legalább pótselejtezős (harmadik) hely elérésében. Korrekt, máshogy nem is szabad hozzáállni a dolgokhoz.
Esélylatolgatni azonban hasraütésszerű, valamint légbőlkapott számokkal kell, és fogunk is. Nyilván nem én leszek az, aki 2014 februárjában, a gépe előtt ülve megmondja a tutit, és bemondja előre, 2015 végén örülünk-e, vagy sem, de arra azért jó lehetek, hogy végigpörgessem az ellenfelek listáját.
ország
FIFA-ranglista
M
Gy
D
V
RG/KG
%
1
Görögország
12
17
4
5
8
30-26
33.3
2
Magyarország
44
3
Románia
33
23
11
6
6
47:28
56.5
4
Finnország
65
13
9
3
1
42:9
76.9
5
Észak-Írország
85
4
4
0
0
6:1
100
6
Feröer
172
[FIFA-ranglista: 2014. február, utána az egymás elleni eredmények magyar szempontból]
Feröer outsider, ez van. Hiába egy 92-ben Eb-t nyerő dán a szövetségi kapitányuk, a futballban sehol sem jegyzik őket, ráadásul még Málta szintjét sem érik el, ami azért fontos, mert egyszer, hatalmas melóval azért sikerült már égnünk egy hasonló kalibertől. Elvárt pontok ellenük: 6
Észak-Írország már egy komolyabb valami, például világbajnokságon is háromszor jártak korábban. Amióta azonban Európában megszaporodott az országok száma, azóta – hozzánk hasonlóan – sehol semmi.
A legutóbbi selejtezősorozatban egyetlen győzelmük volt, az viszont otthon az oroszok ellen, és képesek voltak ikszelni szintén otthon Luxembourggal, valamint idegenben Portugáliával. Elvárt pontok ellenük: 6, de lehet, hogy 4
Finnországgal márciusban játszik Pinyő csapata, akkor majd sok minden eldől. A finnek ugyanúgy nem mennek nyáron Brazíliába, ahogy mi, vagy Kassai sporttárs, szóval a Győrbe érkező keretük nagyjából az ősszel várhatóval lesz majd egyenlő.
A vb-selejtezők során döntetleneztek idegenben a spanyolokkal, a franciáktól oda-vissza kikaptak, a grúzoktól és a fehéroroszoktól négy-négy pontot szereztek. Elvárt pontok ellenük: 6, de lehet, hogy 4
Romániáról mindent tudunk. Pont.
Én személy szerint nem örülök nekik, mert félő, az egész sorozat mind kommunikációs, mind szurkolói szinten rá fog menni erre a párharcra, és most már nem csak a hagyományos töltet lesz benne, hanem a visszavágás utáni vágy is.
Ha addig nem csinálunk semmi hülyeséget, legalább itthon teltház lesz és hangulat. Elvárt pontok ellenük: 3, de lehet, hogy 1
Görögország egy lutri. Részemről fixa idea, hogy a görögök ab ovo nem tudnak futballozni, viszont velünk ellentétben legalább nyertek valamit, és egy Eb minden, csak nem kevés. Most éppen a vb-selejtezők legjobb csoportmásodikja jogán simán első kalaposak lettek, ami amúgy is járt volna neki, mert az egyetlen vereségük Bosznia-Hercegovinától volt, aki szintén az első kalapban várt – és került el – minket.
Hogy még bonyolultabb legyen a helyzet, Bosznia-Hercegovina mellett Szlovákia, Litvánia, Lettország és Liechtenstein volt a csoportjukban, vagyis rangban nagyjából hasonló, mint a mostani helyzet. Még egyszer érdemes megemlíteni: 8 győzelem, 1 döntetlen, és 1 vereség mellett, 12-4-es gólkülönbséggel sikerült mindezt abszolválniuk. Elvárt pontok ellenük: 3, de lehet, hogy 1
Összegezve:
elvárt | minimum | |
---|---|---|
Görögország | 3 | 1 |
Románia | 3 | 1 |
Finnország | 6 | 4 |
Észak-Írország | 6 | 4 |
Feröer | 6 | 6 |
összesen | 24 | 16 |
A harminc pontból faszányos lenne egy 24, de bevallom, nem hiszek benne, mert ahhoz mindennek klappolnia kéne. Egy ilyen csoport tipikusan a körbeverésről szól, és a végén valakinek rohadt nagy mázlija lesz. Nekünk legutóbb még Csankkal, 1997-ben volt, vagyis lassan jöhetne a következő.
A legalább elvárt 16 pont a vb-selejtezők során hat csoportnál is elég volt a harmadik helyhez, egynél mázlival a másodikhoz, kettőnél pedig csak a negyedikhez. A jelenlegi rendszer szerint a második helyezettek automatikusan kint vannak az Eb-n, a harmadikak viszont pótselejtezőt játszanak. A 16 pont ehhez nagyon nagy valószínűséggel elég lehet.
A lényeg, hogy egy körbeverésre fogékony csoportba kerültünk, ahol legalább 16 pont kell a pótselejtezőt érő harmadik helyhez, vagyis két csapatot oda-vissza kell verni és még négy pont máshonnan.
(És itt most befejezem, mielőtt mondanék bármi olyat, amivel majd szembesíteni lehet másfél év múlva.)
13 hozzászólás @ Gyorsan tudjuk le a kötelező kiszámolósdit
Görögök ellen az az elvárt 3 pont szerintem 1, jó esetben. Ne felejtsük el, hogy milyen simán kizúgott ellenük az a Románia, amelyik ellen kétszer szenvedtünk/felsültünk. Egyébként ez egy jó csoport LENNE, ha egy normális edzőt sikerült VOLNA keríteni. Legalább egy Koemant. Vagy valakit, aki eléri a nemzetközi középmezőnyt.
Az igazi problémát egyébként abban látom, hogy ha nem sikerül bemákolnunk egy második helyet, akkor végigtekintve a többi csoporton, kizárólag olyan potenciális harmadikakat látok, akikre rágondolva nem adok túl sok esélyt magunknak. :/
Engem inkább az zavar, hogy túlzottan kiegyenlítette a csoport, és egy-egy váratlan pontvesztés már az elején dobja az első helyet, egy másik a másodikat, és egy harmadik esetleg a harmadik helyet is.
Tényleg nem kellemes egy ilyen csoport, de nekünk csak itt van reális esélyünk egy harmadik helyre. De most komolyan, tegyük fel, hogy megint beszívunk egy holland (spanyol, német, stb) kaliberű csapatot és úgy alakul a sorsolás, hogy velük kezdünk. Elpicsáznak, az egész bagázs összeszakad és kész.
Egyébként görögök kapcsán egyetértünk, mióta EB-t nyertek, azóta mondom, hogy ha nekik sikerült egyet bemákolni (azzal a kerettel), akkor egyszer nekünk igazán sikerülhetne kijutni (bármelyik kerettel).
idegenben Feröeren kívül szerintem senkit nem fogunk megverni.
mert?
mert.
ja, mindent értek
hát, Pista. Papírforma szerint a görög oda-visszaver minket – fixa idea ide vagy oda. Ha három pontot elvársz, akkor Várhidi és a magyar szakma párhuzamos valóságában merültél el. A finnek örülnék a négy pontnak, románok ellen háromnak (bravúr lenne egy győzelem), Belfastot meg még a Boney M is megénekelte.
októberben már megyünk is Bukarestbe, nice
jaja, de amúgy nem rossz a sorsolás
nem és legalább hamar túl leszünk rajta
Pingback: Taccsra magyar! – Pintér-lista vol.6 – Keret a finnek ellen