Mert hogy ilyenekre is jut idő két ünnepi zabálás közben, főleg ott, ahol a család egy része Stadler József szomszédjában nőtt fel. Az 53-as út Solt-Akasztó közti szakaszán van egy parkoló, amit döbbenetes módon egy P betű jelez. Ennél pontosabb koordinátákat nem tudok adni annak, aki esetleg annak a tanyának a „romjait” szeretné megnézni, ahol az éppen újabb börtönbüntetését töltő Stadler született, és nőtt fel.
Bár apám azzal kecsegtetett, hogy még találunk kézzelfogható nyomokat az egykori tanyából, két kis dombon és pár fán kívül nem maradt semmi. Innen indult tehát a mi Stadlerünk, hogy aztán pár kilométerrel arrébb (a távolban elvileg lehet látni az akasztói stadion lámpáit) valóra váltson egy – kicsit talán félresikerült – álmot.
Amúgy valószínűleg én voltam az utolsó, aki a kétszer is lesittelt Józsi bá’-val utoljára riportozott, még a második ítélet meghozatala előtt, és erre eléggé büszke is vagyok.
5 hozzászólás @ A hely, ahova rajtunk kívül még senki nem zarándokolt el
Az ilyen és hasonló tényfeltáró anyagok miatt fontos, hogy legyen az internet%!!!
Pu-li-tzer! Pu-li-tzer! Pu-li-tzer!
Esetleg lehetne még egy mélyinterjú egy olyan juhval, aminek a felmenőjét még őrizte az öreg. 😀 😀
háááááát, szerintem így is elég erős ez az anyag. 🙂
Én láttam 2010-ben a stadionját, az sincs sokkal jobb állapotban. Pedig az a maga korában az ország legmodernebbje volt, de hát az infrastruktúra önmagában nem minden, ezzel bizonyára Felcsúton és Mezőkövesden is tisztában vannak 🙂
mondjuk az tényleg durva, hogy az építések költségvonzatáról, finanszírozóiról úgy nagyjából már mindent tudni, ellenben a fenntartás, az üzemeltetés formáiról még semmit.
a felcsúti a felcsútiaké lesz, a kövesdi nyilván önkormányzati, de az új üllői mi lesz? a fradié? állami támogatás? vagy állami és a fradi bérli? ha viszont bérli, akkor piaci áron? ha piaci áron, akkor az állam majd rendben tartja a stadiont? megannyi kérdés.