Egy válasz az örökkévalóságnak.
Előfordulhat, hogy a szerdai kezdőcsapat nagy vonalakban megegyezik azzal, amelyik szeptemberben, a selejtezőkön szerepel?
Az előkészületi mérkőzések célja a hibák kiszűrése, hogy az éles meccseinken véletlenül se kövessünk el olyan hibákat, amelyek végzetesek lehetnek.
(Nemzeti Sport, Pintér-interjú)
9 hozzászólás @ NaPintér 14.03.05.
Valóban a kérdésre válaszolt. Hozzátenném még a tegnapi NS-t, amelynek hasábjain Bognár Gy. kifejti, hogy Pintér csapata defenzív lesz, és a kontrákra épít, de ez jó dolog, és különben is, nem csak látványos focival lehet jó eredményt elérni.
És pont ugyanő bírálta Sousát a látványtalan foci miatt, hozzátéve, hogy a védekezést nem kell megszervezni, a kontrajáték meg úgyis adja magát.
„Pintér filozófiája Mourinhóéra hajaz”, mondja a mai NS szakértésben a kaszinós. LOL
Ebben a gennyes közegben csak meghibbanni lehet.
Jó-jó. De azért az milyen kérdés, hogy fél év múlva is így állunk-e ki? Pintér úr, mennyi lesz akkor az euró? Valóban kilábaltunk a válságból? HÁNY CSATÁR???? A sportújságírás csúcsát jelenti, hogy az összeállítással kapcsolatos gumicsontokon rágódunk, míg arra, ami tényleg adekvát lenne, nem tudjuk feltenni, mert nem is értünk hozzá. Ebben a környezetben Bognár játszott meccs nélül okoskodhat a taktikáról, aminek nála a központi fogalompárja a „visszafogott” és a „támadószellemű” játék. F@szom az egészbe.
Nyilván az egész interjú elég béna, pont ez a szép benne, hogy a Nemzeti Sport újságírói és Pintér Attila egy szinten vannak, megérdemlik egymást.
Azért a meccs utáni sajtótájon rákérdeztek a csatárhelyzetre 🙂
Leandro értelmesebben beszél magyarul, mint Pinyő.
Félig off, de már kb. egy hete kínoz a kérdés. Ugye a legutóbbi forduló után nyilatkozta Pintér, hogy a válogatott kerettag játékosokkal nem igazán volt elégedett, mert nem igazán látta, hogy megvalósították volna azt, amit az összetartáson gyakoroltak.
Na most egy válogatott játékosnak ugyan mi a f.szt lehet mondani egy válogatottal szervezett összetartáson, amit aztán meg kellene valósítania a klubjában? Vagy Pintér úgy érzi, hogy ha valakivel balbekket játszat, akkor annak edzői utasítás ellenére is balbekket kéne játszania a klubcsapatában? Esetleg nem látta viszont a híres tolódásos védekezést? És mi van akkor, ha egy klubból csak egy, vagy két játékos válogatott? Egymagában kell tolódnia? Vagy WTF?!
Pingback: Taccsra magyar! – Egy átlagos trollkodás a tegnapi vereséghez
Nyugi, most csak kihibázzuk magunkat, a barátságos meccseken minél többet kell hibázni, hogy mire jönnek a tétmeccsek, addigra elfogyjanak, és utána védekezésben catenaccio, támadásban samba!
Hogy ez eddig nem jutott eszébe senkinek! Pintér ott ült a statisztikák fölött és megállapította, hogy az elmúlt mondjuk 6 selejtezősorozatban minden meccsen összesen 195 hibánk, selejtezősorozatonként. Namost, – csapott homlokára Pintér – ha már most tavasszal összeszedünk mondjuk 200 hibát, akkor _matematikai_képtelenség_, hogy a tétmeccseken hibázzunk, sőt, még tartalékot is képeztünk! Ezért játszat most NB.I.-es játékosokat, hogy a létfontosságú hibaszám mindenképpen összejöjjön őszre!